IGLO 5 i IGLO 5 Classic to połączenie piękna i funkcjonalności z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie energooszczędności. Dzięki wyrafinowanej stylistyce i nowoczesnej technologii, gwarantują komfort użytkowania oraz niskie rachunki za ogrzewanie zimą i energię elektryczną zużywaną latem przez klimatyzację. Ich podstawowe zalety tkwiące w wysokim poziomie bezpieczeństwa zapewniają spokój dla Ciebie i Twojej rodziny.

Estetyka
Okna IGLO to połączenie innowacyjności, funkcjonalności oraz energooszczędności z wyrafinowaną elegancką stylistyką. Mogą być prostokątne, trójkątne, okrągłe, w kształcie trapezu, łukowe a zatem ograniczone niemal wyłącznie wymaganiami Klienta. Śnieżnobiały profil oraz bogata gama kolorów stwarza szerokie możliwości aranżacji.

Bezpieczeństwo
Wysokiej jakości profile okienne wyposażone w specjalne zbrojenia stalowe w skrzydłach i ościeżnicach podwyższają stabilność i statyczność okna, co w połączeniu z nowoczesnymi okuciami MACO z zaczepami antywyważeniowymi zapewnia doskonałą ochronę przed włamaniem. Dodatkowo okna posiadają podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie z blokadą błędnego położenia klamki oraz mechanizm mikrowentylacji w rozwórce.

Wytrzymałość
Duża komora wzmocnienia ramy i skrzydła jest gwarancją trwałości oraz wytrzymałości stolarki. Dodatkowym atutem jest stabilność koloru, dzięki czemu okna nie blakną, zachowując swoje pierwotne właściwości na lata w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Energooszczędność
Optymalna budowa profili oraz pakiet szybowy wyposażony w ciepłą stalową ramkę o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/(m2K) jest gwarancją oszczędności energii cieplnej, optymalnej temperatury w pomieszczeniu i wysokiej przepuszczalności światła. Wysokiej jakości materiały konstrukcyjne oraz uszczelki EPDM, wpływające na szczelność okna, stanowią zabezpieczenie przed przepuszczaniem podmuchów wiatru i zwiększają szczelność na wodę opadową.

Iglo Light to nowoczesne okno wyróżniające się piękną estetyką i wąskimi profilami ramy i skrzydła. Zapewnia dopływ znacznej ilości światła do pomieszczenia, co jest niezwykle istotne szczególnie w starszym budownictwie, wyróżniającym się wysokimi i wąskimi oknami. Konstrukcja Iglo Light, będąca wynikiem prac własnego działu B+R, wyróżnia się doskonałą statyką i wytrzymałością. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie elegancki design i wysoki poziom szczelności.

Iglo Energy to autorski produkt DRUTEX S.A. posiadający innowacyjny system uszczelnienia, będący gwarancją świetnych parametrów w zakresie energooszczędności. Jest to pierwsze rozwiązanie na świecie w takim systemie wykorzystujące uszczelkę centralną ze spienionego EPDM. Zapewnia również ponadprzeciętne parametry w zakresie przepuszczalności powietrza, wodoszczelności i odporności na wiatr. To rozwiązanie wprost idealne dla domów energooszczędnych i pasywnych.

Drzwi IGLO-HS produkowane w oparciu o własną technologię siedmiokomorowych profili klasy A, wytwarzanych wyłącznie z materiału pierwotnego, stanowią idealne rozwiązanie do wykonywania modnych przeszkleń tarasowych i balkonowych o dużych gabarytach. System jest idealnym rozwiązaniem do domów energooszczędnych oraz pasywnych z uwagi na świetne parametry w zakresie termoizolacji. Drzwi IGLO-HS zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz oraz ułatwiają ich aranżację, zachowując jednocześnie stabilność, funkcjonalność i lekkość konstrukcji. Specjalnie dostosowane okucia i dwie niezależne od siebie prowadnice sprawiają, że przesuwanie ogromnych skrzydeł nie wymaga użycia wielkiej siły.